UHLÍKOVÉ fólie

Uhlíkové fólie

Uhlíkové fólie představují nový systém nízkoteplotního sálavého velkoplošného vytápění, které je součástí konstrukce podlahy. Jedná se o moderní a velice komfortní způsob vytápění vhodný pro všechny typy rodinných a bytových domů, i v ostatní občanské výstavbě. Obzvlášť výhodné je použití v energeticky úsporných stavbách, pasivních domech či moderních dřevostavbách.

Přednosti systému vytápění uhlíkovými fóliemi

  • nízké pořizovací náklady
  • jednoduchá a přesná regulace
  • dlouhá životnost
  • minimální provozní náklady

Uvedené vlastnosti předurčují náš systém vytápění pro použití v současné výstavbě, a to buď jako samostatný systém nebo jako doplňkový zdroj k jinému způsobu vytápění. Tepelný komfort je z velké části otázkou přenosu a distribuce tepla. Princip sálavého přenosu tepla umožňuje v porovnání s klasickým konvekčním teplovodním vytápěním vytvoření tepelné pohody při výrazně nižší teplotě povrchu topidla.

Nejvhodnější je náš sálavý systém vytápění s maximálním topným povrchem, který umožňuje rovnoměrné rozložení tepla v celé ploše, respektive v celém objemu místnosti. Infračervené tepelné záření je pro člověka naprosto přirozené. Při sálavém vytápění infračervenými paprsky nedochází k nepříjemnému efektu vysušování vzduchu, je zaručena nižší prašnost interiéru a zdravější prostředí s nižší koncentrací škodlivin a mikroorganismů.

Velkoplošné sálavé systémy jsou stále oblíbenější. Dnešní novostavby mají velmi dobré tepelně izolační vlastnosti a velkoplošné topné systémy dokáží i při nízkém plošném příkonu rychle vyhřát místnost na požadovanou teplotu. Sálavé teplo zahřívá v prvé řadě obyvatele a konstrukce (podlahu, strop, stěny) a teprve následně vzduch v místnosti. Díky tomu lze dosáhnout tepelné pohody při nižší teplotě vnitřního prostředí, než je tomu u klasických topných systémů. Snížením požadované teploty interiéru o 1 °C lze snížit celkové náklady na vytápění až o 6 %.


Systém vytápění je velmi dobře regulovatelný, ve srovnání s jinými topnými systémy. Použitím programovatelného termostatu a vzdáleného ovládání lze jednoduše a zároveň velmi přesně nastavovat požadovanou teplotu interiéru v místě i čase. Přesnost regulace je jedním z hlavních faktorů úspory nákladů na vytápění a vytvoření stabilního komfortního prostředí. Nároky na stavební připravenost jsou minimální a topení nenarušuje vzhled interiéru. Použití našeho systému vytápění je výhodné také při rekonstrukcích, neboť skladba uhlíkové fólie navyšuje jen minimálním způsobem tloušťku stavební konstrukce. Snadná a časově nenáročná instalace snižuje náklady na montážní práce, které představují nezanedbatelnou část pořizovací ceny vytápění.

Uhlíkové fólie lze použít jako hlavní zdroj tepla anebo jako doplňkový zdroj tepla k jiným topidlům. Tato aplikace se skvěle uplatňuje zejména u starších objektů, kde uživatel většinou nechce měnit původní systém vytápění, ale chtěl by temperovat podlahu tak, aby při kontaktu vnímal její příjemné teplo.

Vytápění uhlíkovými fóliemi představuje maximálně jednoduchý bezobslužný systém vytápění s vysokou spolehlivostí a dlouhou životností. Z praktických příkladů lze dovodit, že životnost topných fólií je srovnatelná s životností stavby.

Při splnění podmínek distributora lze pro vytápění naším systémem získat zvýhodněnou cenu elektrického proudu. Například tarif D57d přináší téměř poloviční cenu elektřiny v porovnání jinými běžnými sazbami pro domácnost. Za zvýhodněnou cenu pak lze odebírat elektřinu také pro všechny ostatní spotřebiče (ohřev TUV, vaření, pračka, myčka, osvětlení atd.). Roční úspora nákladů tak může činit až 40 % běžného účtu za elektřinu. Nízké provozní náklady lze doložit na všech realizacích.

Skladba podlahy v připadě aplikace pod potěr nebo podlahové desky

Případová studie

Takto vypadá projekt na vytápění folií
Máte zájem o bližší informace? Napište nám.

Odesláním kontaktního formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Další technologie

Kontaktujte nás pro více informací

Zelená linka

+420 800 164 165

Volejte v pracovní dny od 9:00 do 17:00.