Internetový gigant Google nakupuje pouze zelenou energii - T-Power.cz

Internetový gigant Google nakupuje pouze zelenou energii

Americký internetový gigant Google potvrdil, že  v roce 2017 nakoupil více energie z větrných a solárních elektráren, než činila jeho celková spotřeba. Společnost tak naplnila svůj cíl 100% „podílu“ OZE na své spotřebě.

Google od roku 2010 masivně investuje  do obnovitelných zdrojů energie (OZE). Díky poslední investici do větrných elektráren s kapacitou 535 MW se Google celkově dostal již na hodnotu přes 3 GW investovaných do OZE. Firma tak pokrývá svou kompletní spotřebu z OZE. Tímto ale rozhodně nekončí.

V současnosti má Google cca 3 GW výkonu v OZE, což ho činí největším komerčním odběratelem „zelené energie“. Přechod Googlu na OZE začal v roce 2010, kdy Google podepsal kontrakt na výstavbu 114 MW větrné elektrárny

“Dramatický pokles ceny solárních a větrných elektráren podporuje výrazný růst zaměstnanosti; přechod k čisté energii představuje bezprecedentní ekonomickou příležitost, která postupuje rychleji, než kdy kdo předpokládal,” řekl Gary Demasi, šéf globální infrastruktury Google.

Google uvádí, že díky optimalizacím jsou jeho datacentra o 50 % efektivnější, než je v tomto odvětví průměr. Týká se to jak datacenter, tak i kancelářských prostor. Tyto úspory se rozhodně projeví i na účtech za elektřinu.

Podle Google je ale 100% zásobování firmy obnovitelnými zdroji teprve začátek. Konečným cílem je “vytvořit svět, ve kterém každý – nejen Google – bude mít přístup k čisté energii”.Kontakujte nás a rádi Vám poradíme

V případě dotazů se Vám budou naši odborníci rádi věnovat.

Copyright © 2017. Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Tomáš Hlad.