BFA 3.0 nový bezpečnostní systém pro fotovoltaiku - T-Power.cz

BFA 3.0 nový bezpečnostní systém pro fotovoltaiku

„Hasiči nehaste budovy s FV systémy, z důvodu vysokého napětí … “

…, které jsou již nainstalovány !

To znělo ze všech stran, ale to je již se systémem BFA 3.0 je minulostí.

BFA 3.0

systém okamžitého vypnutí BFA 3.0

Stop tlačítko BFA 3.0

Každý FV systém by měl mít bezpečnostní vypnutí.

BFA 3.0 systém není jen bezpečnostní vypnutí v případě mimořádné události, ale také poskytuje mnoho užitečných funkcí pro bezpečné ovládání FV systému.

Navrženo prodle platných bezpečnostních norem, naši inženýři vyvinuli mnoho praktických funkcí, které usnadňují manipulaci s FV systémem aby byl FV systém naprosto neškodný.

Fotovoltaický systém je skutečný generátor!
Při provozu může docházet k velmi vysokému napětí až 1000 voltů. Tato napětí jsou naprosto smrtící.

Den co den dál stateční hasiči hrají o svůj život a snaží se zachránit budovu, na kterém je instalována fotovoltaická elektrárna. V ohrožení života a majetku není čas hledat neznámé vedení dle plánů.

DC přepínač navíc neposkytuje žádné bezpečí, protože pouze odděluje resort od střídače a le plné napětí DC zůstává neustále na střeše.

S bezpečnostním FV systémem BFA 3.0 je možné FV systém plně automaticky vypnout během zlomku sekundy, dlouho předtím, než dorazí havarijní personál. … perfektní bezpečnostní systém FV!  

Zcela automaticky nebo stisknutím tlačítka, systém zavře každý solární modul přímo na krátko, takže systém je zcela bez napětí.

Během instalace můžete být zcela bez stresu. To znamená, že zařízení lze snadno ovládat a vypnout kvůli údržbě, práci na zařízení, například Opravy nebo úklidové práce mohou být prováděny v naprostém bezpečí.

… jen se systémem BFA máte FV systém  máte vše pod kontrolou!

BFA 3.0 je k dispozici jak pro existující systémy, tak jako dovybavení stávajících FV systémů.

Bezpečnost systému BFA – především: Osobní ochrana !!!

BFA je absolutní nutností pro:Údržbu + Čistotu+ Odklízení sněhu + Nouzové stavy

Takový generátor na střeše je riziko v každém případě. A FV systém naprosto stojí za investici. Přesto to také představuje nebezpečí. Požár, záplavy, střešní kolaps – všechny tyto katastrofy představují nebezpečí při převládajícím vysokém napětí na záchranáře. Dokonce i vypuštění budovy v případě požáru je složité, protože proud vody může uzavřít aktuální obvod. V případě požáru musí být vypnutí celého systému první co hledat uvnitř hořícího domu.

Je jednodušší když se Fotovoltaika automaticky vypne, nebo stisknutím tlačítka, aniž by bylo třeba se obávat. Automatické nebo manuální vypnutí přes manuální hlásiče požáru, například u vchodu do budovy, například, pro účely údržby. Je zde stálé riziko pro hasičský sbor, protože kdo se dostane do hasicí vody při odstraňování vysokého napětí a proudů může být zasažen elektrickým proudem.

Bezpečnostní FV vypnutí SolteQ-BFA v případě požárního poplachu ve zlomku sekundy, celý solární systém plně automaticky a bezpečně vypne a každý FV systém je plně ovladatelný.

Jednoduchý, spolehlivý a bezpečný!

Čistá a bezpečná energie

Každý FV systém by měl mít bezpečnostní vypnutí a nově tento systém chrání i proti krádeži!

Vzhledem k tomu, že systém pracuje se speciálním ochranným kontaktem, je zajištěno elektrolyticky specifické oddělení ze solárního systému do 5 kV. Tím zajistíte, že bezpečnostní vypnutí během provozu nesmí mít žádné napští na fotovoltaickém systému. Bezpečnostní vypnutí nesmí být vyrobené z polovodičů, ale musí být provedeno s robustním mechanickým kontaktem dle příslušných oborových norem.Kontakujte nás a rádi Vám poradíme

V případě dotazů se Vám budou naši odborníci rádi věnovat.

Copyright © 2017. Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Tomáš Hlad.