FAQ - T-Power.cz

FAQ

Vaše otázky a naše odpovědi z praxe

Proč bych si měl pořídit solární Fotovoltaický systém? V čem je jeho výhoda?

S naším solárním systémem budete soběstační v energiích. Budete mít elektřinu a topení zdarma. Systém Vám uspoří velké finanční úspory. Správně navržený a provedený systém Vám peníze vydělává od prvního momentu jeho spuštění.

Líbí se mi výroba elektriky ze slunce, ale vůbec tomu nerozumím. Mám rodinný dům s volnou střechou je takový systém pro mne?

Vše Vám vysvětlíme a náš odborný poradce Vám vše zařídí. Vy se již můžšte začít těšit z výhod které instalací Našeho solárního systému získáte.

Líbí se mi Vámi dodávaný systém Back Up ale nechci fotovoltaiku na střechu. 

Ano, i toto řešení je možné. Systém Back Up není závislý na fotovoltaické elektrárně. Když si chcete pořídit Back Up nemusíte mít fotovoltaickou elektrárnu. Back Up pracuje naprosto samostatně a lze jej dodat do jakékoliv domácnosti nebo provozu. Jeho výhodou je automatická ochrana při výpadku elektrické energie. Ten, kdo si pořídil systém Back Up se stal nezávislým v dodávkách elektrické energie s automatickým zařízením při výpadku energie.

Slyšel jsem, že když je na střeše fotovoltaika tak je tam stále napětí a když hoří hasiči nechají shořet dům.

Dobrý den, ano v panelech je za normálních okolností stále nebezpečné napětí. V našich systémech ale používáme náš patentovaný systém BFA, který detekuje vznik nebezpečného napětí a v případě potřeby třeba při požáru napětí na panelech naprosto vynuluje. Tím se stane fotovoltaický systém zcela bezpečný.

Vlastním od roku 2010 fotovoltaickou elektrárnu na kterou uplatňuji Zelený bonus. Elektrárna je umístěná na jih. V době kolem poledne má elektrárna největší výrobu, ale protože jsem v práci, tak zužitkuji velmi málo této vyrobené energie. Zbytek mi utíká bez užitku do sítě. Chtěl bych abych mohl této energie spotřebovat více, ale nemohu do stávající elektrárny zasahovat, máte na můj problém nějaké řešení?

Dobrý den, ano toto je potíž velké většiny fotovoltaických elektráren které čerpají Zelený bonus. Máme pro Vás řešení. Jsme Vám schopni do Vaší stávající elektrárny doplnit baterie a tím Vám pomoci k vyšším číslům k zužitkování vyrobené energie Vaší elektrárnou. Dbáme samozřejmě na to, abychom Vaši původní elektrárnu neměnili a do jejího zapojení a stavu nezasahovali, máme vlastní promyšlený způsob jak bez zásahu do elektrárny k ní přidat baterie. Naším řešením jste schopen zpracovat 100% energie.

Musí být střecha otočená pouze na jih?

Nemusí, správně navržený solární systém dokáže pokrýt potřeby Vaší domácnosti i ve směru východ, západ. Ti, kdo tvrdí, že když není střecha otočená na jih, je to špatně, není my dokážeme vyrovit dostatek energie i s handycapem světových stran. Vše je pouze o přístupu k zákazníkovi a jeho potřebám. Z tohoto důvodu neprodáváme tzv. „sety“ s danými výkony.

Dostanu na Vaše solární tašky nějakou finanční podporu?

Ano, na všechny naše solární tašky máte možnost získat dotaci Nová Zelená Úsporám. Solární tašky QUAD Q40, Infinity, BIBER 500, BIBER 350 jsou zapsané do seznamu kvalitních a Ministerstvem podporovaných výrobků, které splňují všechny normy a testy pro kvalitní prvotřídní výrobky. Naše solární tašky najdete na stránce   solární taška QUAD Q40 ZDE     https://svt.sfzp.cz/vyrobky/detail/3481    solární taška  Infinity  ZDE          https://svt.sfzp.cz/vyrobky/detail/3482   solární taška BIBER 500 ZDE     https://svt.sfzp.cz/vyrobky/detail/3483   solární taška BIBER 350 ZDE      https://svt.sfzp.cz/vyrobky/detail/3484

Nemám peníze, ale chtěl bych si systém pořídit, co mám dělat? Je to složitý a zdlouhavý proces? Mám málo času a budu muset někam chodit?

Podívejte se na stránku Financování, vyberte si jeden z modelů, kontaktujte nás a my Vám pomůžeme. Vy si tak můžete Váš systém pořídit. Nebojte se, díky našim VIP podmínkám pro financování vše vyřídíme během pár minut. Vše Vám vyřídí některý z našich odborných poradců, který se Vás profesionálně ujme a bude Vám stále k dispozici od začátku projektu až do jeho uvedení do provozu.

Jaké jsou základní součásti solárního energetického systému T-Power ?

Solární fotovoltaický systém se skládá ze solárních panelů nebo solárních tašek, střídače, monitorovacího software a jakékoliv elektroinstalace mezi panely, případně baterie.

Jaký je rozdíl mezi solárními taškami a solárními fotovoltaickými panely?

Z pohledu architektoniky velký, z pohledu výkonu žádný. Solární tašky na Vaší střeše jsou skutečnou elegantní elektrárnou na Vaší střeše. Při použití Solárních tašek nepotřebujete žádné solární panely.

Přemýšlím o pořízení Fotovoltaického systému a slyšel jsem, že nejvýhodnější systém s nejvyšími výnosy je systém s napětím 12,24 a 48 V. Jak vnímáte tento poznatek?

Z naší praxe to není pravda. U těchto nízkonapěťových systémů dochází k vysokým ztrátám při přeměně a distribuci. Naopak u systémů které jsou konstrukčně kolem 230 V jsou ztráty v převodech minimální a takový systém dlouhodobě vykazuje vyšší výnosy energie.

Proč je lepší mít záložní baterií?

Ochrání Vás před výpadkem sítě a dokáže zásobit elektřinou Váš domov i v době, kdy již slunce nesvítí.

Co se stane v případě, že můj solární systém na střeše vyrábí více elektřiny, než zpracuji během dne ?

Systém jí uloží do baterie a vy jí budete mít k dispozici večer.

Jak dlouho mi vydrží baterie?

Standartně dodáváme k našim systémům kvalitní originální baterie od známých a prověřených výrobců. Z těchto důvodů běžně dáváme na baterie záruku 10 a více let.

Jak dlouhá je doba trvání solárního nájmu?

Solární nájem je pro standardní 20-leté období.

Co se stane na konci 20-letého období solárního nájmu ?

Máte čtyři možnosti na konci nájmu:

Můžete zažádat o prodloužení smlouvy od jednoho roku do dalších 20 let.

Žádost o odstraněné systému T-Power Zdarma

Zájem o odkoupení systému (liší se podle stavu zařízení)

Obnova na nový systém s možností obnovy smlouvy na 20 let.

Jak mi bude u solárního nájmu účtovaná energii, kterou používám?

I nadále budete dostávat vyúčtování od distributora ze sítě. Od nás budete dostávat měsíční vyúčtování za vyrobenou energii. V konečném součtu Vaše účty za energie budou nižší než byly před solární energií. Naše faktura je plně odečitatelná z daní.

Systém bude ohřívat vodu stejně?

Ano systém Vám vyrobí elektrickou energii která Vám ohřeje teplou užitkovou vodu.

Jak poznám, že můj systém funguje??

T-Power Vám poskytuje 24/7 monitorování systému a tak víme okamžitě všechny nestandarty nebo změny.

Jakou údržbu mám provádět na solárním zařízení ?

V celku minimální, dbát na to, aby systém nebyl zastíněn novými stromy nebo větvemi a 2x za rok se doporučuje systém omýt od nečistot. Vzhledem k neustálému monitoringu víme o každé změně výkonu okamžitě. T-Power Vám může pomoci systém i omýt a prohlédnout.

Co se stane v případě, že solární panely nebo střídač potřebuje opravu?

Pokud budeme upozorněni monitoringem, vyšleme k Vám techniky, kteří systém uvedou opět do provozu. Veškeré náklady po dobu záruky platí T-Power.

Co se stane, když mi teče do střechy ?

Jestli je zatečení způsobeno systémem T-Power naši technici problém okamžitě odstraní. Když se zatečení nebude týkat instalovaného systému, je nutné abyste si zavolali svého pokrývače.

Jak to bude s výrobou elektřiny v noci nebo když je zataženo?

V noci Váš systém energii vyrábět nebude ale když je zataženo, tak ano i když v menším množství. Váš domov bude stále propojený do distribuční sítě ze které můžete čerpat energii.

Chci domluvit konzultaci

Formulář byl odeslán, děkujeme.Kontakujte nás a rádi Vám poradíme

V případě dotazů se Vám budou naši odborníci rádi věnovat.

Copyright © 2017. Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Tomáš Hlad.